Saraswati Krautuvėlė Saraswati Krautuvėlė Author
Title: Kas yra JOGA
Author: Saraswati Krautuvėlė
Rating 5 of 5 Des:
JOGA šiandien taip įėjo į mūsų gyvenimą, kad sunku būtų rasti žmogų, visiškai nieko negirdėjusį apie tai. JOGA  - senoji dvasi...

JOGA šiandien taip įėjo į mūsų gyvenimą, kad sunku būtų rasti žmogų, visiškai nieko negirdėjusį apie tai.

JOGA - senoji dvasinė praktika, kilusi iš Indijos. Ji susidaro iš aštuonių pakopų, paliečiančių visus žmogaus gyvenimo aspektus - nuo moralinių principų laikymosi, darbo su kūnu ir kvėpavimu, iki labiau subtilių psichikos, proto ir pasąmonės valdymo technikų.

JOGA - išvertus pažodžiui reiškia - pratimas, ryšys, harmonija, susivienijimas.Tai proto ir kūno dvasios vienybė, žmogaus sąmonės susiliejimas su universaliąja Visatos sąmone.8 ŽINGSNIAI

AMA. Ji apjungia penkis principus :
achimsa - nedaryti žalos gyviems organizmams.
satja - teisingumas. Susilaikymas nuo melo, bet ir nuo saviapgaulės.
asteja nesisavinti svetimo. Nevogti.
aparigracha - atsisakymas nereikalingų daiktų, gobšumo.
brachmaciarja - susilaikymas, jausmų sutvardymas plačiąja prasme.

NIJAMA. Ji pereina nuo rybojimų prie rekomendacijų.
šaučia - švara, tiek vidinė, tiek išorinė.
santoša - pasitenkinimas tuo, ką turi.
tapas - askezė, savęs disciplina, siekiant užgrūdinti protą.
svadhjaja - savęs pažinimas ir studijavimas dvasinės literatūros.
išvara - pranidhana - savęs atsisakymas, atidavimas savęs Dievui.

ASANA - trečią pakopą atitinkantys pratimai. Asanos reikalingos kūno treniruotems. Mokėjimas koncentruotis į pojūčius raumenyse, palengvina meditacijų technikų įsisavinimą. Ištiesintas stuburas ir sąnariai išlygina vidinius energetinius kanalus.

PRANAJAMA. Prana - energija, jama - kontrolė.Tai pakopa, kurioje mokomės tam tikrų technikų pagalba kvėpavimo kontroliavimo. Visos kūno ląstelės, taip pat ir smegenų, šių pratimų dėka prisipildo dideliu kiekiu deguonies. Kartu su kūno atsipalaidavimu, prisikaupia ir gyvybiškos energijos.

PRATJAHARA. Tai jausmų nukreipimas nuo objektų, sulaikymas "čia ir dabar" būsenos. Priimti vyksmą aplinkoje, bet neleisti jam užsifiksuoti nei viduje, nei išorėje. Išsilaisviname iš emocijų ir jausmų ir liekame tik vienas prieš vieną su pačiu savimi.

DHARANA. Pilna proto koncentracija į kokį nors vieną daiktą ar objektą. Netvarkinga minčių tėkmė sustoja, ir protas nebešokinėja nuo vieno daikto prie kito, sąmonė veikia viena kryptimi. Gili koncentracija į vieną objektą -12 sekundžių, o 12 dharanų - jau septinta pakopa.

DHJANA. Šioje stadijoje, jogai suvokia tik savo egzistavimą ir meditacijos objektą.

SAMADHI. Aukščiausia pakopa. Ekstazė, nušvitimas, aukščiausiais pilnatvės suvokimas ir susiliejimas su Visata. Pilnas išsilaisvinimas, visa apimančios meilės pojūtis.Jogos nauda didžiulė :

- pagerėja sveikata, savijauta.
- sumažėja nugaros ir kaklo skausmai.
- susireguliuoja svoris.
- pagerėja nuotaika.
- tampate ramesnis ir mažiau reaguojate į stresus.
- pagerėja organizmo ištvermingumas ir imunitetas.
- tampate pasitikinčiu savimi.
- pagerėja miego kokybė.
- atsiranda daugiau energijos.
- pagerėja koncentracija,darbingumas.
- pasišalina baimės ir depresijos.
- atrandate save ir savo vietą pasaulyje.
- atsiranda laimės ir ramybės jausmas.JOGA - senas, gilus, galingas mokymas ir kiekvienas iš jo gali pasisemti viska ko reikia. Šiandienai mokymas suskaidytas į daugybę paprastų metodikų : joga lieknėjimui, joga nėščioms, joga regėjimui, veido jogos pratimai ir daugybė kitų.
Viskas, ko moko joga -suvokimas, atsakingumas ir ramybė. JOGA - "čita vriti nirodha" - tai "sustabdyti proto svyravimai".


PATIKO? PASIDALINK! ;)

Post a Comment Blogger

Receptai

 
Top