Saraswati Krautuvėlė Saraswati Krautuvėlė Author
Title: ŽALIŲJŲ GRIKIŲ FLAVONOIDŲ SUDĖTIS
Author: Saraswati Krautuvėlė
Rating 5 of 5 Des:
ŽALIŲJŲ GRIKIŲ FLAVONOIDŲ SUDĖTIS GRIKIU FLAVONOIDAI : RUTINAS, KVERCETINAS IR KITI Flavonoidų sudėtis žaliuose grikiuose un...
Zalieji grikiai

ŽALIŲJŲ GRIKIŲ FLAVONOIDŲ SUDĖTIS • GRIKIU FLAVONOIDAI : RUTINAS, KVERCETINAS IR KITI

  Flavonoidų sudėtis žaliuose grikiuose unikali, tačiau tyrimai, atlikti Lenkijoje ir Korėjoje parodė, kad terminis apdorojimas ne tik sumažina jų kiekį, bet ir pilnai sunaikina kai kuriuos iš jų. Todėl kalbėti apie kaitintų grikių naudą iš viso neverta.

  Grikiai priskiriami prie vertingesnių augalų, ir sugeba sintetinti kvercetiną, rutina ir kt. flavonoidus. Šios medžiagos reikalingos augalo apsaugai nuo ultravioletinių spindulių, ligų ir kenkėjų. Grikių galimybė sintetinti rutiną ir jam giminingas medžiagas, gali būti susijusi su evoliuciniu išsivystimu, atsparumu labai atšiaurioms aplinkos sąlygoms. Ultra violetiniai spinduliai iššaukia genų aktyvumą, kurie pagreitina medžiagų apykaitą ir flavonoidų sintezę.

  Žali grikiai turi flavonoidu : kvercetino, orientino, izoorientino, viteksino, izoviteksino, o taip pat ir rutino.

  Grikiu flavonoidai pasižymi anti bakteriniu, prieš grybeliniu, priešuždegiminiu poveikiu, taip pat dalyvauja daugelyje fiziologinių organizmo reakcijų.

  Grikių flavonoidai gali padėti neutralizuoti laisvuosius radikalus, prieš tai, kol jie nepadarė žalos organizmui.

 • GRIKIŲ FLAVONOIDŲ SUDĖTIES TYRIMAS

Zalieji grikiai


Buvo atlikti bandymai, nustatyti flavonoidų kiekiui, kurių netenkame prie įvairaus terminio apdorojimo gaminimo metu.

Iš esmės, termiškai apdorojant grikius, labai mažas kiekis išlieka tik dviejų flavonoidų - rutinas ir izoviteksinas. Visi kiti, tarpe jų ir kvercetinas, pilnai suyra.(1999 m. Lenkija) Tyrimuose buvo naudoti šviesūs ir rudi grikiai (grikių spalva priklauso nuo kepinimo, džiovinimo rėžimo)

Tradicinis grikių košės, virtos vandenyje receptas (1:2), prie 100 laipsnių temperatūros 20 min. Mikrobangų krosnelėje, vandens kiekis (1:2), 10 min. gaminimo 600 vatų temperatūroje.

Flavonoidas rutinas ir izoviteksinas sumažėja bet kokio gaminimo metu, tai nustatė mokslininkai laboratorinių tyrimų metu.

Šviesiose kruopose rutinas mažėja gaminant mikrobangų krosnelėje nuo 9,01 iki 5,01 mg, o ruduose grikiuose, gaminant tuo pačiu būdu - 7,72 iki 4,84 mg. Tradicinio gaminimo metu, žaliuose grikiuose rutino 9,01 iki 3,24 mg., tuo tarpu ruduose lieka - 7,72 - 3,64 mg.

Izoviteksinas šviesiose kruopose gaminant mikrobangų krosnelėje sumažėjo nuo 0,14 - 0,06 mg, o tradiciniu būdu - nuo 0,14-0,09 mg. Rudose kruopose mikrobangų krosnelėje - 0,14 - 0,07 mg, tradiciniu būdu - 0,14 - 0,09 mg.

Analogiški grikių miltų tyrimai parodė rutino sumažėjimą net iki 90%.(Otsava ir Tsutcumi, Korėja 1995m ir Ikeda bei kt. 2001m)

Atminkite, kad flavonoido kvarcetino visai nėra termiškai apdorotuose grikiuose. Kvercetinas galėtų padėti kovoti prieš auglių atsiradimą.Priešvėžinė daktaro Laskino virtų grikių dieta - visiška apgaulė! Nesuprantama ką tiek metų tyrinėjo gydytojas Laskinas, kad jo dietoje toks didžiulis minusas. Gaila žmonių, kurie patikėjo šia dieta.

Zalieji grikiai


PATIKO? PASIDALINK! ;)

Post a Comment Blogger

Receptai

 
Top