Saraswati Krautuvėlė Saraswati Krautuvėlė Author
Title: KAIP GAMINTI MASALA ARBATĄ : 3 INDIŠKOS PASLAPTYS
Author: Saraswati Krautuvėlė
Rating 5 of 5 Des:
KAIP GAMINTI MASALA ARBATĄ : 3 INDIŠKOS PASLAPTYS Masala arbata - tai tradicinis gėrimas tokių šalių kaip Indija, Pakistanas, Nep...
Masala arbata


KAIP GAMINTI MASALA ARBATĄ : 3 INDIŠKOS PASLAPTYS

Masala arbata - tai tradicinis gėrimas tokių šalių kaip Indija, Pakistanas, Nepalas, taip pat centrinio Azijos regiono, esančio netoli Tibeto. Pastovaus šios arbatos su prieskoniais recepto nėra, nes beveik kiekviena šeima turi savo išskirtinį, nepakartojamą arbatos paruošimo receptą.

Ypatingą šiai arbatai skonį priduoda specialiai parinktų prieskonių mišinys. Jau paruoštų jų galima nusipirkti. Taip ir vadinasi "Masala chai", arba angliškai "Masala tea". Ten rasite ir gaminimo instrukciją. Ji gana paprasta :

- sumaišome vandenį ir pieną
- į šį mišinį sudedame prieskonius ir cukrų
- viską pakaitiname iki virimo
- įdedame juodos arbatos ir leidžiame nusistovėti (kol pritrauks)

Karštą arbatą pilstome į puodelius ir geriame kol ji neatvėso ir neprarado savo aromato.


prieskoniai

KAIP PASIRUOŠTI MASALA ARBATĄ : YPATUMAI

Pagrindinis masala arbatos akcentas, kaip jau žinome iš recepto, įeinantys į arbatą prieskoniai. Geriausia naudoti šviežius, natūralius prieskonius, kurie ruošiami prieš pat naudojimą. Todėl, aišku, tie prieskonių mišiniai iš pakelių, negali būti šviežiausi. Pagrindiniai prieskoniai, sudarantys šios arbatos prieskonių mišinį, yra :

1. gvazdikėliai,
2. juodieji pipirai,
3. kardamonas,
4. šviežia imbiero šaknis.

Gvazdikėlius, pipirus, kardamoną reikia susmulkinti kaip galima smulkiau, o imbierą sutarkuoti. Po to viską sumaišyti ir keletą sekundžių pakaitinti tuščiame puode, kad išsiskirtų aromatas. Tuomet, nieko nelaukiant užpilti vandens ir pieno mišiniu ir užvirti. Tik šiuo konkrečiu atveju galima pajausti tikrą ir unikalų šio egzotinio gėrimo skonį. Arbatą geriame neskubant, isijaučiant ir apmąstant, pajaučiant nuostabų, užburiantį kiekvieną lašą.

Pirmas originalus būdas

Prieš užverdant masala arbatą, giliame puode sumaišome vandenį su pienu ir pakaitiname iki virimo. Į verdantį skystį (pieno ir vandens) sudedame prieskonių mišinį ir cukrų, pamaišome ir nuimame nuo ugnies. Uždengiame dangčiu, o po 10 min. įdedame juodos arbatos. Tuomet sumažiname ugnį, uždedame vėl indą su arbata ir vėl verdame ant silpnos ugnies 5 min. Po to, nukeliame dangtį ir pagal spalvą ir kvapą nustatome gėrimo tinkamumą: turi patikti ir kvapas, ir skonis. Galima dar dėl skonio įdėti cukraus ir pieno. Paruoštą arbatą perkošiame į pašildytą arbatinuką, ir tuojau pat patiekiame svečiams.

Antras originalus būdas

Imame keturis arbatinius šaukštelius geros juodos arbatos, ir viriname iki kol atsiranda charakteringas aromatas : svarbu kaitinimo trukmė ir neperkaitinti, kad nesugadintume skonio. Sutarkuojame gabalėlį imbiero, truputį cinamono, susmulkiname 3 vienetus kardamono, 3 vienetus gvazdikėlių. Įpilame į puodą 2 stiklines vandens ir užviriname. Į karštą vandenį supilame juodos lapelių arbatos nuovirą, įberiame imbierą, cinamoną, gvazdikėlius, kardamoną. Po 30 - 45 sekundžių puodą nuimame nuo ugnies, gerai perfiltruojame, dedame pagal skonį pieno ir cukraus. Geriame karštą.

Trečias būdas Masala arbatos

Į dvi stiklines karšto vandens įdedame prieskonius, paruoštus taip pat,kaip ir prieš tai buvusiame recepte. Cukraus pagal skonį. Sumažiname virimo ugnį, truputį atidengiame dangtį, ir verdame ant silpnos ugnies dar 5 minutes. Cukrų ir pieną dedame tuomet, kai vandens paviršiuje atsiranda virimo burbuliukai. Vėl palaukiame kol ims virti. Nuimame nuo ugnies, perkošiame ir patiekiame dar neatvėsusią.

Masala arbata
PATIKO? PASIDALINK! ;)

Post a Comment Blogger

Receptai

 
Top