Saraswati Krautuvėlė Saraswati Krautuvėlė Author
Title: KAIP SUDAIGINTI ŽALIUS GRIKIUS
Author: Saraswati Krautuvėlė
Rating 5 of 5 Des:
KAIP SUDAIGINTI ŽALIUS GRIKIUS Mums bus reikalingas patogus gilesnis indas, indas su dangčiu, bei stiklainis su skylėtu dangteli...
KAIP SUDAIGINTI ŽALIUS GRIKIUS

KAIP SUDAIGINTI ŽALIUS GRIKIUSMums bus reikalingas patogus gilesnis indas, indas su dangčiu, bei stiklainis su skylėtu dangteliu arba galima panaudoti užrištą marlę, kiaurasamtis.

Paimame 1 - 2 stiklines žalių grikių ir praplauname juos nuo netinkamų naudojimui pažeistų grūdelių, šiukšlių, ko iš viso neturėtų pasitaikyti kokybiškuose grikiuose. Ši procedūra nėra būtina. Geriausia praplauti tame inde, kuriame daiginsite.

Grikių kiekį užpilame 3 kartus didesniu vandens kiekiu, ir palaikome 15 - 20 min. Tuomet nupilame ir praplauname kruopas nuo nereikalingų šiukšlių, glitėsių, visko, kas trukdys jiems sudygti. Geriausia naudoti kiaurasamtį.

Jei daiginame specialiame inde su skylutėmis, tai tuomet užtenka tik uždengti dangtelį, jei naudojame stiklainį su marle, tada ją tvirtai užrišame ar prispaudžiame gumute ir apverčiame dugnu i viršų, truputi pakreipdami, kad nutekėtu nereikalingas vanduo. Galima naudoti dangtelį su skylutėmis.

Sudaiginimui prireiks bent vienos dienos, dar priklausomai nuo kambario temperatūros. Žalieji grikiai turi savo dygimo ypatumus. Pačiomis naudingiausiomis, maistingiausiomis ir vertingiausiomis savybėmis pasižymi daigeliai 2, 3 ir 4 parą. Tai buvo įrodyta Kinijoje, vėžio gydimo žaliais grikių daigais, metodo tyrimo metu.

Dienos bėgyje praplauname keletą kartų.

Sulaukus daigelių, juos naudojame maistui žalius, arba galima dėti į šaldytuvą laikymui.

Atlikti tyrimai su daigintais grikiais parodė, kad daiginant pasikeičia jų sudėtis ir tampa be galo vertingi maistinėmis ir gydomosiomis savybėmis.

Visi grudai turi savo daiginimo specifiką. Pagrindine būtų - skirtinga laikymo vandenyje trukmė. Per ilgai mirkant, daigai gali tapti nedaigūs, prarūgti.

Grikių daigai turi skirtingą skonį, priklausomai nuo daiginimo trukmės, daigelių ilgio. Norint sulėtinti dygimo procesą, tereikia juos pastatyti į šaldytuvą.

KAIP SUDAIGINTI ŽALIUS GRIKIUS
KAIP SUDAIGINTI ŽALIUS GRIKIUS

PATIKO? PASIDALINK! ;)

Post a Comment Blogger

Receptai

 
Top