Saraswati Krautuvėlė Saraswati Krautuvėlė Author
Title: TEFLONINIAI PAVIRŠIAI KENKSMINGI SVEIKATAI
Author: Saraswati Krautuvėlė
Rating 5 of 5 Des:
TEFLONINIAI PAVIRŠIAI KENKSMINGI SVEIKATAI Visiems jau įprasti indai su tefloniniu paviršiumi. Patogu, maistas nepridega, beve...
teflonas


TEFLONINIAI PAVIRŠIAI KENKSMINGI SVEIKATAI


Visiems jau įprasti indai su tefloniniu paviršiumi. Patogu, maistas nepridega, beveik nenaudojami riebalai.Viskas kaip ir būtų gerai, bet 7 - ių metų mokslininkų iš Ekseterio universiteto tyrinėjimai įrodė, kad indai su tefloniniu paviršiumi kenksmingi žmogaus organizmui.
Amerikos aplinkos apsaugos asociacija uždraudė keptuvių su tefloniniu paviršiumi naudojimą(2005m).Organizacija siekia, kad ant teflono turinčių gaminių būtų ženklai, įspėjantys apie kenksmingumą.Bandymų metu, pastebėta, kad tos medžiagos sukelia kepenų, skydliaukės vėžį, diabetą, įtakoja mažą naujagimių svorį, daug problemų sukelia su imunine sistema, atsiranda nejautrumas insulinui, nutukimas.

Teflonas - vienas populiariausių ir pelningiausių pramonės produktų. Jis plačiai naudojamas ne tik virtuvės reikmenims, bet ir tekstilinėje pramonėje, elektronikoje, popkorno pakeliuose, skirtuose mikrobanginėms krosnelėms. Žinoma, kad teflonas susideda iš daugybės toksiškų medžiagų. Kuo dažniau kaitinama tefloninė keptuvė, tuo greičiau ima trūkinėti, braižytis teflono padengimas, ir mikro dalelės patenka į orą ar gaminamą maistą. Kaitinimo metu išskiriami bent 15 toksinų : 2 cheminiai junginiai siejami su vėžiniais susirgimais (PFOA ir TFE), 2 junginiai prisideda prie klimato atšilimo, 4 chemikalai labai toksiški (PFIB, MAF, COF2, HF), chemikalai PFIB ir MFA yra cheminis ginklas, antrajame pasauliniame kare naudotų nervus paraližuojančių dujų analogas. TFA, PFOA, CF4 ir PFB labai kenksmingi aplinkai, ir ko gero niekada nesuyra. Naudojant stiprius ploviklius (paprastai 2 - jų metų bėgyje) šis procesas dar labiau sustiprėja. Net jei ir nei karto nepanaudojote tokios keptuves, vistiek išlieka labai didelė tikimybė, kad organizme kaupiasi toksinės medžiagos, kurias išskiria teflonas,nes jis plačiai naudojamas ne tik buityje.

teflonas


Teflonas - polutetrafluoropolimeras, panašus į plastiką, yra daugelyje virtuvės įrankių, tik skirtingas kiekis. Jau įrodyta, kad kaisdamas teflonas į aplinką iškiria mikro daleles, kurios kaupiasi plaučiuose, žūsta paukščiai,o žmonėms sukelia rimtus susirgimus. Iš tefloninės keptuves sklindantys dūmai ir kitos medžiagos patenka į plaučius ir sukelia polimerų dūmų karštinę.(simptomai panašūs į sunkaus gripo) Iš kaitinamo teflono sklindančios cheminės medžiagos labai panašios į anglių kasyklose susidarančias kenksmingas dujas.
Teflonas grėsmingas net 9 ląstelių rūšims, reguliuojančioms žmogaus imuninę sistemą. Blužnies ir užkrūčio liaukos yra labai pažeidžiamos ir organizmas nebesugeba apsisaugoti nuo virusų, infekcijų ir kt. susirgimų. Toksinai nėra mirtini, tačiau kaupiasi kraujyje, kepenyse, skydliaukėje, tulžies pūslėje, ir per ilgesnį laiką sukelia įvairius sveikatos sutrikimus. Labai pavojingos šios mikrodaleles vaikams.
Mums vargu ar pavyks išvengti teflono kenksmingumo, tačiau galime jį sumažinti, nenaudodami tefloninės produkcijos.

Štai keletas patarimų :

- kepimą galima pakeisti virimu ant garų. Tai geriau sveikatai, nes keptas maistas turi daug kancerogenų.

- rinkitės gaminius - keptuves, puodus, kuriuose nėra teflono. Tai - nerūdijančio plieno, špižines keptuves ir puodus, stiklinius orkaičių indus.

- įsitikinkite, kad gaminio padengime, drabužyje nėra teflono. Atidžiai išsinagrinėkite drabužio, gaminio etiketę.

- pamirškite apie greitai paruošiamą maistą (picos, popkornai ir viskas, kas skirta mikrobangų krosnelei) Jų pakuotėse yra teflono.Tai legalus nuodas !

- nenaudokite kosmetinių priemonių, kurių sudėtyje yra nurodytas PTFE, fluoras, perfluoras (jie gali būti veido ir kuno losjonuose, pudroje, nagų lako sudėtyje, skutimosi kreme.)


Nors teflonas ir labai palengvina buitį, tačiau reikia nepamiršti apie neigiamas pasekmes. Reiketų savo namus apvalyti nuo pavojų keliančių daiktų, bent jau tol, kol neatsiras svarių, nenuginčijamų argumentų, jog šie cheminiai junginiai nedaro žalos sveikatai.

teflonas

PATIKO? PASIDALINK! ;)

Post a Comment Blogger

Receptai

 
Top