Saraswati Krautuvėlė Saraswati Krautuvėlė Author
Title: LYDYTAS SVIESTAS "Gi" - GAMINIMAS
Author: Saraswati Krautuvėlė
Rating 5 of 5 Des:
Gi SVIESTAS Išgrynintas sviestas ("Ghi' Gi sviestas ), yra gryni pieno riebalai, be antioksidantų ir kitų priedų. Gi ...


Gi SVIESTAS
Gi SVIESTAS


Išgrynintas sviestas ("Ghi' Gi sviestas), yra gryni pieno riebalai, be antioksidantų ir kitų priedų.


Gi sviestas Ajurvedoje laikomas vienu satviškiausių produktų. Satvinis - reiškia palaimintas. Gi - tai produktas, kuris savyje neša pačią švariausią ugnies energiją žemėje. Kas yra švari ugnies energija? Tai energija, kuri pačiu geriausiu būdu veikia virškinimą, naikina ligas organizme, saugo nuo šalčio, hipotermijos ir t. t.


Gi pakelia Odžasą - subtilią visų žmogaus audinių energiją. Jis sustiprina Agni ( virškinimo ugnį), padidina virškinimo procesų energiją ir fermentų veikimą, nesukeldamas pitos. Gi veikimas plonajame žarnyne, didina ugnies veikimą kepenyse. Jis neužteršia kepenų, kaip kiti riebalai ir aliejai, o atvirkščiai suteikia joms jėgą.


Paruošimo Gi sviesto laikas priklauso nuo lydomo sviesto kiekio.


1kg - 1val. gaunasi 800gr


Gi sviestas

Paruošimas :


Pasidaryti Gi sviestą visai nėra sunku, tik užima nemažai laiko. Kad išgauti saldoka riešutų skonį, sviestą reikia ilgai kaitinti ant silpnos ugnies, kol iš jo neišgaruos visas vanduo, o kietos baltymų dalelės sukris į dugną. Perkošus viską, gausime gintaro spalvos Gi sviestą.


1. Išlydykite sviestą (82%) plačiame inde su storu dugnu ant vidutinės ugnies ir pasiekite virimo būseną. Neišsigąskite kai jis ims putoti ir burbuliuoti. Sumažinkite ugnį iki minimumo, neuždenkite indo.


2. Kai indo dugne sukritę baltos dalelės ims darytis rudai - auksinės spalvos, o pats sviestas gintaro geltonumo, skaidrus, toks, kad matosi indo dugnas - tai reiškia, kad laikas išjungti ugnį. Jei sviestą kaitinsime per ilgai, jis taps tamsus ir aštroko kvapo. Tinkamai iškaitintas sviestas turi būti skaidrus ir šviesiai gintarines spalvos.


3. Atsargiai perkoškite sviestą per sietelį, išklotą 2 - 3 sluoksniais marlės į molinį arba stiklinį indą ir leiskite jam atvėsti, neuždarydami indo.


Teisingai paruoštas Gi sviestas gali būti laikomas labai ilga laiką. Tamsoje, vėsioje, sausoje vietoje ir hermetiškai uždarytas. Dar daugiau - kuo ilgiau jis išlaikytas, tuo geresnės jo gydomosios savybės.


Gi, išlaikytas 100 metų - retą galią turintis vaistas.
PATIKO? PASIDALINK! ;)

Post a Comment Blogger

Receptai

 
Top