Saraswati Krautuvėlė Saraswati Krautuvėlė Author
Title: BAKLAŽANAI - KUO NAUDINGA ŠI DARŽOVĖ?
Author: Saraswati Krautuvėlė
Rating 5 of 5 Des:
Daugiausiai gydomųjų savybių turi juodi, pailgos formos, siauri, blizgantys baklažanai, su mažai sėklų. Pernokę ir kieti baklažanai nere...
BAKLAŽANA


Daugiausiai gydomųjų savybių turi juodi, pailgos formos, siauri, blizgantys baklažanai, su mažai sėklų. Pernokę ir kieti baklažanai nerekomenduojami - juose yra didelis kiekis kenksmingo solanino.

BAKLAŽANA


KUO NAUDINGA ŠI DARŽOVĖ?

- Baklažane idealus santykis kalio ir natrio druskų - 5:1. Todėl baklažanai turi švelniai šlapimą varanti efektą.

- Dėl tartroninių ir pektininių rūgščių kiekio mažina cholesterolio kiekį, gydo aterosklerozeę normalizuoja kepenų veiklą, ypač esant kepenų pariebėjimui.

- Pagal kalcio kiekį, baklažanai pranoksta svogūnus, morkas, agurkus, pipirus, melioną, moliūga, salotas.

- Dėka fenolio junginių, baklažanai stiprina kraujagysles, stimuliuoja žarnyno veiklą. Juos labai svarbu valgyti tiems, kas nori sulieknėti. Tai mažai kaloringas produktas, kuris suteikia ilgam sotumo jausmą. Rekomenduojami ir esant cukraligei.

- Sąnariu gydymui rekomenduojama ne tik valgyti juos sezono metu, bet ir prisidžiovinti pavasariui ir žiemai. Tam reikia nulupti tamsią odelę, išilgai plonai supjaustyti, ir išdžiovinti kaip grybus.Saugoti popieriniuose ar medžiaginiuose maišeliuose. Prieš naudojant išmirkyti. Tinka ir sriuboms, ir antriems patiekalams.

- Iš baklažanų galima spausti sultis, kurios efektyviai naudojamos širdies ir kraujagyslių ligoms gydyti, kepenims ir aterosklerozei.

BAKLAŽANA


SULTYS IŠ BAKLAŽANŲ.

Nuplauname baklažaną, nulupame. Tarkuojame ir spaudžiame sultis.
Geriame kasdien po 1/3 stiklinės prieš valgį 3 kartus dienoje.

IŠTRAUKA.

Vidutinio dydžio baklažaną nulupame, supjaustome smulkiais kubeliais ir užpilame verdančiu vandeniu. Dedame į vandens vonelę 30 min. Perkošiame. Naudojama, kaip efektyvi varanti tulžį priemonė. Gerti kasdieną po 1/2 stiklinės 3 - 4 kartus prieš valgį.

BAKLAŽANA
BAKLAŽANAS
BAKLAŽANAI

PATIKO? PASIDALINK! ;)

Post a Comment Blogger

  1. Man dažnai skauda sąnarius, tad ši daržovė rekomenduojama sąnariu gydymui man tikrai pravers valgant.

    ReplyDelete

Receptai

 
Top