Saraswati Krautuvėlė Saraswati Krautuvėlė Author
Title: SEZAMŲ PIENAS
Author: Saraswati Krautuvėlė
Rating 5 of 5 Des:
Veganiškas SEZAMŲ pienas Sezamų sėklos labai turtingos kalciu, fosforu, cinku ir geležimi. Be viso to, šis produktas turi labai daug ...

SEZAMŲ PIENAS

Veganiškas SEZAMŲ pienas

Sezamų sėklos labai turtingos kalciu, fosforu, cinku ir geležimi. Be viso to, šis produktas turi labai daug vitaminų E ir B. Vadinasi sezamai, turtingas kalciu produktas, labai stiprina kaulus. Paros kalcio norma organizme galima papildyti iš 100 gr sezamų sėklų.
100 gr sezamų yra 783gr kalcio. Karvės piene - 150gr. (palyginimui)
Tačiau naudingos sezamų savybės dar ne visos. Pienas iš sezamo sėklų šalina iš organizmo kenksmingus medžiagų apykaitos produktus. Cinkas ir fosforas dalyvauja organizmui pasisavinant kalcį, kaip kaulų statybinę medžiagą, todėl tai gera priemonė osteoporozės profilaktikai.
Didelis kiekis sezamo sėklose esančios ląstelienos, padeda išvengti virškinimo trakto negalavimų, taipogi palaiko reguliarią žarnyno funkciją. Naudingos poli neriebiosios rūgštys mažina cholesterolio kiekį kraujyje.

1 stiklinė sezamo sėklų
vanilės ankštis
1 arbatinis šaukštelis medaus
1 litras vandens

Sezamo sėklas pamirkome per naktį. Tada dedame viska į blenderį sumalame ir užpylus 1l vandens viską suplakame. Perkošiame per dvigubą marlę.

Patarimas : blenderiuojant nepersistengti, nes sezamo sėklos malamos išskiria aliejų, ir greitai kietėja.

SEZAMŲ PIENASSEZAMŲ PIENAS, veganiskas pienas
Veganiškas pienas

PATIKO? PASIDALINK! ;)

Post a Comment Blogger

Receptai

 
Top