Saraswati Krautuvėlė Saraswati Krautuvėlė Author
Title: PIENAS IŠ CHIA SĖKLŲ
Author: Saraswati Krautuvėlė
Rating 5 of 5 Des:
Chia sėklose yra 32 - 39% aliejų, apie 25% ląstelienos, 19 - 23% baltymų ir 0% cholesterino. Turtingos omega 3 ir omega 6 rūgšti...
PIENAS IŠ CHIA SĖKLŲChia sėklose yra 32 - 39% aliejų, apie 25% ląstelienos, 19 - 23% baltymų ir 0% cholesterino. Turtingos omega 3 ir omega 6 rūgštimi - Chia aliejuje jų yra apie 64%. Tai beveik 2 kartus daugiau negu lašišos ikruose, 3 kartus daugiau negu menkės kepenyse, ir 42 kartus daugiau nei alyvuogių aliejuje. Omega 3 gerina širdies ir kraujagyslių sistemą, sumažina infarktų ir priepuolių riziką, normalizuoja kraujo spaudimą ir t.t. Omega 6 savo ruožtu, pasirūpina gera odos būkle, gerina kraujo krešėjimą ir mažina cholesterino kiekį. Mažina kraujo spaudimą ir cukraus kiekį kraujyje. Skystina kraują ir daro jį mažiau linkusį sudaryti trombus. Ispaniško šalavijo sėklos turtingos maistinėmis skaidulomis, mineralais, vitaminais, antioksidantais ir proteinais. Chia sėklos yra cinko, vario, mangano, molibdeno, vitaminų B1, B2, B3, vitamino C ir A šaltinis. Vartojant Chia sėklas, galima sumažinti kūno svorį, pagreitinti riebalų deginimą ir ilgam laikui nuslopina apetitą.

2 valgomi šaukštai Chia sėklų,
1 valgomas šaukštas smulkintų migdolų,
1 valgomas šaukštas sezamo Tahini,
1 valgomas šaukštas agavos sirupo,
0,5 arbatinio šaukštelio vanilino,
0,5 šaukštelio cinamono,
2,5 stiklinės vandens

Chia sėklas ir migdolus užmerkiame per naktį. Į blenderį dedame sėklas ir migdolus ir pilame 1 stiklinę vandens, viską suplakame. Dedame tahini sezamus, agavų sirupą, vanilę, cinamoną. Viską sumaišome ir tuomet pilame likusią vandens stiklinę. Pienas paruoštas! Padėti jį į šaldytuvą mažiausiai 4 valandoms, o geriausia per naktį.


PIENAS IŠ CHIA SĖKLŲ
PIENAS IŠ CHIA SĖKLŲ

PIENAS IŠ CHIA SĖKLŲ
PIENAS IŠ CHIA SĖKLŲ
B1, B2, B3, omega 3 ir omega 6, PIENAS IŠ CHIA SĖKLŲ, Veganiškas pienas

PATIKO? PASIDALINK! ;)

Post a Comment Blogger

  1. Sveiki, o ar būtų galima vietoje migdolų dėti bertoletijų riešutus ir vietoje agavos medų ar rudąjį cukrų?
    Ačiū.

    ReplyDelete

Receptai

 
Top