Saraswati Krautuvėlė Saraswati Krautuvėlė Author
Title: JOGA - 6 PRIEŽASTYS ŽIŪRĖTI Į NOSĮ
Author: Saraswati Krautuvėlė
Rating 5 of 5 Des:
Sukurti ryšį tarp proto ir kūno mums padės nasagra drishti. Žiūrėjimas į nosies galiuką (nasagra drishti) - labiausiai paplitęs regėji...

JOGA - 6 PRIEŽASTYS ŽIŪRĖTI Į NOSĮ


Sukurti ryšį tarp proto ir kūno mums padės nasagra drishti.
Žiūrėjimas į nosies galiuką (nasagra drishti) - labiausiai paplitęs regėjimo koncentracijos taškas jogos praktikoje. Jo apibrėžimą randame "Hatha jogos pradžiamokslyje": "protas subalansuotas, akys pusiau atmerktos, žvilgsnis užfiksuotas į nosies galiuką". Drishti paprastai laikomas asanos fiksacijos metu. Griežta taisyklė čia tik viena - žiūrėti reikia į savo nosį, o ne į svetimą. :)

Yra mažiausiai 6 atsakymai į klausimą, kodėl jogai taip įdėmiai žiuri į savo nosies galiuką.

1. Padeda susikaupti ir padidinti dėmesingumo jėgą.

"Akys sukoncentruotos, protas, savo ruožtu, taip pat susikoncentruoja. Jei jūsų protas yra išsiblaškymo ir chaoso būsenoje, arba jei jūs piktas, tai pasinaudokite šiuo metodu". - rekomenduoja Bihariška jogos mokykla.
"Drishti padidina dėmesingumą ir duoda suprasti praktikos vientisumą. Fokusuodami į vieną tašką savo žvilgsnį, mes padidiname savo koncentracija buvimo asanoje. Fokusavimas ir sąmoningumas po to persikelia ir į mūsų kasdieninį gyvenimą" - rašo Aštanga vinjasa jogos tradicijos saugotojas, mokytojas Pattabhi Džoisas savo knygoje " Aštanga joga Anušthana".

JOGA - 6 PRIEŽASTYS ŽIŪRĖTI Į NOSĮ


2. Tai užtikrina teisinga galvos padėti.

Drishti tarnauja kaip asanos atstatymas, nurodydama kokia turi būti teisinga galvos padėtis. Jeigu, tarkim, atliekant pratimą Šuo snukiu į viršų, žiūrėti ne į viršų o į nosies galiuką - kaklas išvengia persitempimo. Kaip pažymima knygoje " Aštanga joga", Petri Rajsanenas, drishti dėka, "lygsvaros reikalaujančiose pozose išlaikyti pusiausvirą pavyksta lengviau ir su minimalia įtampa", o "prie pasilenkimų, galva užima reikiamą padėtį, atsiveria krūtinės ląsta."

3. Pagerina lenkimąsi į priekį ir atsilenkimą atgal.

Nasagra drishti - būdas aktyvuoti kylantčių vartų refleksą. Apie tai mes išgirdome iš Sergėjaus Agapkino : "Asanoje mes galime pasiekti tam tikrą įsitempimo lygį, ir toliau mus sustabdo skausmo signalai, priverčiantys sustoti. Tai normalu. Apie 15 % paslankumo pas mus užblokuota, tai kaip apsidraudimas, saugumo zona" - sako daktaras S. Agapkinas. Dėl akis judinančių raumenų įtampos, šią blokiruotę galima nuimti, atitinkamai giliau susilenkti arba išsilenkti: aktyvumas motoneuronų išsidėsčiusių aukščiau, permuša informaciją, kuri eina iš apačios.

"Tai tiesioginis dėmesio nukreipimas" - sako S. Agapkinas. Tačiau akis reikia suvesti į krūvą taip, kad jūs jaustumėte realią įtampą. Jei įtampos nėra - iš to jokios naudos".

JOGA - 6 PRIEŽASTYS ŽIŪRĖTI Į NOSĮ


4. Pripildo kūną energijos.

Prana seka paskui dėmesingumo energiją - rašo Deividas Froulis savo knygoje. Būtent todėl atliekant joga, būtina "suvesti ryškumą" į tai, kas vyksta mūsų viduje. Dėl to, kad prana surišta su sąmone, ir sekioja paskui mintis, kad sufokusuoti pranos tekėjimą, būtina giliai pasinerti į save - taip tvirtina P Rajsanenas. Tai yra, nukreipdami savo dėmesį į save gilyn, mes pripildome kūną energijos. Iš sanskrito kalbos išvertus "drishti" reiskia "žiūrėjimas", "žvilgsnis", ir "ketinimas".

5. Aktyvuoja mula bandha.

Žvilgsnio fiksavimas į nosies galiuką, sąmoningai ir ilga laiką, padeda pažadinti muladhara čiakrą, ir įveda į meditacinę būseną - pažymi Svami Nirandzanananda Sarasvatis.
Apie nenutrūkstamą ryšį tarp žvilgsnio ir mula bandha kalbėjo ir tokie autoritetingi jogos praktikai, kaip Ričardas Frimanas, ir Edi Šternas." Visi jutiminiai organai surišti su įvairiomis čakromis, per atstovaujanti jiems elementą (tatva). Kaip muladhara čakra, simbolizuojanti žemę, surista su uosle, o tai reiškia nosimi. Todėl kreipdami žvilgsnį į nosies galiuką, mes automatiškai naudojame mula bandha, kuri susieta su muladhara.

6. Padeda pajausti proto ryšį su kūnu.

Nosies galiukas - vieta kur susitinka kūnas ir protas. Yra iš viso du taškai, kur nervinės ląstelės išeina už galvos smegenų rybų, bet prie viso to neina į nugaros smegenis: akys ir nosies galiukas.

Apie tai labai gražiai pasakė Aštanga jogos mokyklos direktorius Niujorke: " Nervinės ląstelės, kurios ateina į nosies galiuką, nepraeina per stuburo kanalą. Jos eina betarpiškai nuo galvos smegenų link nosies. Tokiu būdu nukreipdami savo žvilgsnį į nosies galiuką, mes nutiesiame tiesioginį tiltą į smegenis, ir turime tiesioginį kontaktą. Ir jei tai ne pats kiečiausias dalykas pasaulyje, tada aš nežinau kas tai !"

JOGA - 6 PRIEŽASTYS ŽIŪRĖTI Į NOSĮ

JOGA - 6 PRIEŽASTYS ŽIŪRĖTI Į NOSĮ Jogos pratimai

PATIKO? PASIDALINK! ;)

Post a Comment Blogger

Receptai

 
Top