Saraswati Krautuvėlė Saraswati Krautuvėlė Author
Title: PASAKŲ TERAPIJA - APIE GYDYMĄ PASAKOMIS SUAGUSIEMS
Author: Saraswati Krautuvėlė
Rating 5 of 5 Des:
PASAKŲ TERAPIJA - APIE GYDYMĄ PASAKOMIS SUAGUSIEMS PASAKŲ TERAPIJA - APIE GYDYMĄ PASAKOMIS SUAGUSIEMS Gydymas pasaka - tai ne m...
PASAKŲ TERAPIJA - APIE GYDYMĄ PASAKOMIS SUAGUSIEMS

PASAKŲ TERAPIJA - APIE GYDYMĄ PASAKOMIS SUAGUSIEMS
PASAKŲ TERAPIJA - APIE GYDYMĄ PASAKOMIS SUAGUSIEMS


Gydymas pasaka - tai ne mitas, ne išsigalvojimas, ne metafora. Tai šiuolaikiška ir efektyvi psichologijos kryptis. Kompleksinis pasakų terapijos metodas sukurtas, išvystytas ir moksliškai patikrintas psichologijos daktarės Tatjanos Zinkevič - Evstignejevos. Šiuo metu ji dirba Sankt Peterburgo Pasakų terapijos institute, yra autorė daugiau kaip 60 knygų ir veda mokomuosius seminarus apie pasakų terapiją visame pasaulyje.

Štai keletas sakinių iš Tatjanos Evstignejevos straipsnio :
"Vienok, tas, kas tiki pasakomis, sugebės pasitikėti ir specialistu. Pavyzdžiui, pasakų terapeutu. Juk tai, kaip aukštos kvalifikacijos psichologijos specialistas. Pasakų terapeutas turi subtilų instrumentą, kuriuo gali padėti žmogui - terapinę pasaką. Ji veikia nepastebimai, nesąmoningame - simboliniame lygmenyje. Iš pradžių padaro bendrą apsivalymą žmogaus " vidinėje erdvėje" .Viską sustato į savo vietas, pašalina kas nereikalinga. O jei prireikia, terapinė pasaka padaro ir švelnų "kosmetinį remontą". Rezultate, žmogus pakeičia savo požiūrį į vykstančius įvykius, atsiranda suvokimas duodamų pamokų. Bet svarbiausia - jis pradeda MATYTI...ne tiek akimis, kiek širdimi".

Pasaka - tai ne tik literatūrinis kūrinys, tai tam tikra prasme vadovas tam tikrose gyvenimo situacijose. Tai labai daugiaplanis pasakojimas: pasakose paprastai galima rasti keletą prasminių sluoksnių, iš kurių kiekvienas yra labai svarbus. Taip pat kiekviena pasaka savyje turi užšifruotą Atsakymą, kurį reikia surasti ir suvokti.

Galima pasakyti, kad pasakos - tai tam tikra prasme "gyvenimo enciklopedija", kur metaforine forma pavaizduotos skirtingos gyvenimo situacijos ir būdai jas išspręsti. O pasakų terapija - tai instrumentas fantazijos, kūrybiškumo vystymui, analizavimo ir konstravimo mechanizmo ieškojimas ir sprendimo priėmimas.


KAIP DIRBAMA SU TERAPINE PASAKA
1. Susipažįstame su pasaka.
2. Atsekame emocinį foną, atsiradusį skaitant.
3. Išryškiname daugybinius minčių sluoksnius( nevienareikšmiškus herojus, jų poelgius, situacijas)
4. Analizuojame herojų motyvus, jų elgesio būdus skirtingose situacijose. Jų santykius su pasauliu, kitais herojais, savimi.
5. Suvokiame ryšį su gyvenimo realybe.
6. Akcentuojame ( išrenkame tuos akcentus, kurie aktualūs mums, ar žmogui, kuriam skaitome)
7. Analizuojame pasakos simboliką, iššifruojame metaforas.
8. Aptariame jausmus ( kokie jausmai, emocijos sukilo jums, ar žmogui, su kuo tai surišta)
9. Aptinkame ir iššifruojame Atsakymus, kuriuos mums atskleidžia pasaka.

Reikia pažymėti, kad BET KOKIŲ EMOCIJŲ PRASIVERŽIMAS rodo į tai, kad pasaka rado kelią į žmogaus širdį, o paslėptos joje prasmės aktualios žmogaus vystymuisi, tobulėjimui, sprendimui susidariusių situacijų jo gyvenime. Būna, kad skaitant, klausant pasakos, žmogui rieda ašaros. Taip nesąmoningai - simboliniame lygmenyje vyksta APSIVALYMAS, IŠSILAISVINIMAS NUO ĮTAMPOS, PER KURIĄ ŽMOGUI ATEINA KLAIDINGAS GYVENIMO ĮVYKIŲ SUPRATIMAS. Dirbant su terapine pasaka pasitaiko ir skaitytojo prieštaravimas, nesutikimas. Dažniausia tai liudija apie atsiradusią kai kokią neigiamą, dar nesuvoktą problemą.

Bet kokia emocija - tai ženklas kad reikia giliau padirbėti su žmogaus vidumi. Paleistas, pasakos dėka, šis DARBAS TURI SAVO CIKLĄ IR BAIGIASI TAM TIKRU METU. Net jei ir sukelia žmogui tam tikrų nepatogumų, atsiradusių dėl gilesnio savo gyvenimo apmąstymo, galų gale atneša susitaikymą, nusiraminimą, gerį.

Kaip psichologo instrumentas, terapinė pasaka labai efektyvi ir ekologiška. Nepažeidžia bendros skaitytojo asmenybės sistemos, ji išradingai ir subtiliai veikia tas sielos stygas, kurios eina su ja į rezonansą. Surandant analogija su tradiciniu fizinio kūno gydymu, galime pasakyti, kad pasakų terapija - tai ŠVELNIAI VEIKIANTIS HOMEOPATINIS GYDYMAS NATŪRALIU BŪDU, LABIAUSIAI TINKANČIU ŽMOGAUS SIELAI.

PASAKŲ TERAPIJA - APIE GYDYMĄ PASAKOMIS SUAGUSIEMS
PASAKŲ TERAPIJA - APIE GYDYMĄ PASAKOMIS SUAGUSIEMS

Štai keletas tokių pasakų:


PASAKŲ TERAPIJA - APIE GYDYMĄ PASAKOMIS SUAGUSIEMS

PATIKO? PASIDALINK! ;)

Post a Comment Blogger

Receptai

 
Top