Saraswati Krautuvėlė Saraswati Krautuvėlė Author
Title: ANGLIAVANDENIAI. ENERGIJA.
Author: Saraswati Krautuvėlė
Rating 5 of 5 Des:
ANGLIAVANDENIAI. ENERGIJA. Kas dėl angliavandenių, paprastai neiškyla jokių nesusipratimų. Angliavandeniai yra pagrindiniai energi...
ANGLIAVANDENIAI. ENERGIJA.

ANGLIAVANDENIAI. ENERGIJA.


Kas dėl angliavandenių, paprastai neiškyla jokių nesusipratimų.
Angliavandeniai yra pagrindiniai energijos tiekėjai. Apie 70% mūsų raciono turėtų sudaryti angliavandeniai. Gaunant pakankamą kiekį angliavandenių, mums nėra būtinybės vartoti didelius kiekius baltymų. Baltymai sunkiau virškinami ir energijos pakėlimui vartojami tik kraštutiniais atvejais arba jeigu yra jų perteklius organizme.

Naudingi angliavandeniai yra nerafinuoti, sudėtingi angliavandeniais, kurie randami riešutuose, sėklose, sveikuose grūduose, pieno produktuose. Tokie produktai turi vitaminų, mineralų, pluoštų ir kitų naudingų medžiagų. Pluoštai(ląsteliena), įskaitant celiuliozę ir pektiną, nesusivirškina, bet už tai yra ta sudedamuoju maistu, kuris būtinas tam, kad išvalytų organizmą nuo toksinų ir šlakų.

Sudėtingi angliavandeniai pasiverčia į gliukozę, kuri yra ta cukraus forma, kurią organizmas gali pasisavinti, ir tas procesas vyksta lėtai, leisdamas išvengti staigių gliukozės šuolių kraujyje.

Vaisiai ir medus taip pat turi aukščiausios rūšies angliavandenių, bet paprastoje formoje(gliukozė ir fruktozė). Kenksmingi angliavandeniai - tai rafinuoti angliavandeniai. Jie turi daugybė kalorijų, bet neturi mineralų ir vitaminų, ir gerokai išnaikina visų maistingų medžiagų atsargas. Pats nenaudingiausias angliavandenis - sacharozė, nes ji per daug suaktyvina kasą, sukeldama diabeto riziką.

Bet koks angliavandenių perteklius, gautas su maistu, pavirsta į glikogeną ir išsisaugo atsarginio energijos šaltinio pavidale arba į riebalus, kurių per didelė sankaupa, sudaro nepatogumus jų savininkui.

Pieno cukrus - laktozė, beveik 5 kartus mažiau saldi, negu sacharozė, bet maistinė vertė jų vienoda. Organizme laktozė įsisavinama lėčiau, negu visi kiti cukrūs ir todėl pasiekia storąjį žarnyną, kur laktobakterijos pieno rūgšties bakterijos konvertuojais į pieno rūgštį, kuri stabdo puvimo procesus ir normalizuoja žarnyno mikroflorą.

ANGLIAVANDENIAI. ENERGIJA.

PATIKO? PASIDALINK! ;)

Post a Comment Blogger

Receptai

 
Top