Saraswati Krautuvėlė Saraswati Krautuvėlė Author
Title: KODĖL VEGETARIZMAS? VAIKAMS IR JŲ TĖVELIAMS
Author: Saraswati Krautuvėlė
Rating 5 of 5 Des:
KODĖL VEGETARIZMAS? VAIKAMS IR JŲ TĖVELIAMS Kad palaikyti sveiką ir stiprų kūną, o protą aiškų ir žvalų, mums reikalingas naudinga...
KODĖL VEGETARIZMAS? VAIKAMS IR JŲ TĖVELIAMS

Vegetarizmas vaikamsKad palaikyti sveiką ir stiprų kūną, o protą aiškų ir žvalų, mums reikalingas naudingas maistas mūsų kūnui.
Yra įvairių mitybos būdų. Mes siūlome jums išbandyti efektyvų, progresyvų ir humanišką - vegetarišką mitybos stilių. Kai kalbame apie vegetarizmą, mes turime galvoje maistą be mėsos, žuvies ir kiaušinių. Pieno produktai racione yra. Daugelį kankina klausimas - ar tinka toks mitybos stilius mums, o ypač mūsų vaikams?

Pasvarstykime šiuo klausimu kartu.

Apie vegetarizmą susimąstė ne vienas, o jei negalvojo, tai bent jau yra girdėję. Kodėl vis daugiau žmonių praktikuoja vegetarinę mitybą?

Mums visada patinka šviežumas, lengvumas, grožis ir gerumas. Visas šias savybes galime rasti teisingai paruoštame vegetariškame racione.

Švieži vaisiai, daržovės, sėklos, ankštiniai, riešutai, kokybiški pieno produktai, duoda mūsų kūnui daug energijos, yra patrauklūs kiekvienam ir leidžia mums nesukelti skausmo kitoms gyvoms būtybėms be reikalo. Visiems žinoma, kad maistas, kurį mes valgome, taip pat daro įtaką mūsų protui, todėl sakoma, kad maistą ruošti reikia esant geros nuotaikos ir su gerais ketinimais, su meile. Jeigu galima būti sveikiems, sotiems ir laimingiems, laikantis vegetarinės mitybos, tai kam gi išnaudoti mūsų mažesniuosius brolius?

Vegetarizmas vaikams


Todėl , kad daugelis žmonių norėtų pakeisti savo mitybą į labiau humanišką, bet jaudinasi, ar jiems pavyks, ir ar įmanoma iš vegetarinio maisto gauti visko kas būtina mūsų sveikatai.

Akivaizdu, kad kai gauname visų būtinų medžiagų pakankamais kiekiais (baltymų, riebalų, angliavandenių, mineralų, vitaminų, vandens, ląstelienos) - žmogus bus sveikas. Dar sveikatai didelę įtaką daro mūsų emocijos ( tai irgi "maistas") ir polinkis į vienokius ar kitokius susirgimus. Maistas turi būti lengvai įsisavinamas mūsų organizmo, ir geriausia, kad jo perdirbimui eikvotųsi minimalus energijos kiekis.

Kai kurie žmonės vegetarus įsivaizduoja kaip liūdnus, greičiausiai liesus, paliegusius žmones, kurie valgo po 2 kopūsto lapus per dieną ir 3 morkas. Pasistengsime jums parodyti, kas yra vegetarizmas iš tikrųjų.

Žodis "vegetus" iš Lot. kalbos reiškia žydintis, sveikas, stiprus, žvalus, ryškus, šviežias, aiškus...

Parodysime vaiko racioną, kad jei vegetarinis maistas patenkina visus augančio organizmo poreikius ir dar daugiau, tai suaugusiems toks mitybos principas irgi tinka. Taigi, iš eilės apžvelgsime pačius svarbiausius momentus.

Pagal oficialius šaltinius suaugusio žmogaus normos yra : baltymų 10 - 12 proc.,angliavandenių 60 - 70 proc.,riebalų 25 - 30 proc. Vaikui baltymų kiekis didesnis, nes tai augantis organizmas.


Vegetarizmas vaikams


Vegetarizmas vaikams


PATIKO? PASIDALINK! ;)

Post a Comment Blogger

Receptai

 
Top